Fotografeerimine ja fotode kasutamine

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Miks minust ei ole ühtegi head golfifotot?

Marie Kalmet, Eesti Goli Karikasari, Pärnu Bay Golf Links « Foto: Mats Soomre
Marie Kalmet, Eesti Goli Karikasari, Pärnu Bay Golf Links « Foto: Mats Soomre

Seda on kurb kuulda, et ei ole ühtegi head fotod. See on suuresti juhus, sest golfimängijaid on rohkem, kui esmapilgul võiks arvata ja kõigini lihtsalt ei jõua. Kirjuta mulle ja lepime kokku, kuidas sinust mõned head golfifotod teha. Või ole veidike “kaval”, tule golfivõistlusel minu juurde ja lihtsalt räägi golfifotograafiga. Leiame võimaluse.

Kus sinu fotosid näha saab?

Kõige kindlam on meelde jätta www.soomre.com kust leiab kõik vajalikud lingid veebilehtedele, fotogaleriidesse ja ühismeediasse.

Vaata ka Facebook, Instagram, TwitterYoutube, Pinterest.

Kõige olulisem soovitus: "Räägi fotograafiga!"


 • Sinust ei olegi häid golfifotosid? Imelik … Ilmselt on see juhus, räägi fotograafiga.
 • Kui teed hea löögi, siis näita seda välja ja jaga oma rõõmu fotograafiga. Sinu hea löök teeb fotograafile sama palju rõõmu kui sulle endale.
 • Ole kannatlik, korralike fotode tegemine golfiväljakul ja hilisem fotode töötlus võtab aega. Tahad fotot kiiremini? Räägi fotograafiga.
 • Fotograaf on kõigest inimene. Ole mõistlik, ära porise temaga. Kui sul on mõte või lausa mure, siis räägi fotograafiga.
 • Golfimängija lööb slice’i ja hooke’i ja tuffi. Ka fotograaf võib eksida. Kui fotograaf tõesti segab, räägi fotograafiga. Enne lööki, mitte pärast lööki.
 • Fotograaf mõistab omast käest väga hästi, mida tähendab emotsioon pärast mitmendat kehva lööki järjest. Ära ela ennast fotograafi peal välja. Kui sa tegid kehva löögi, siis fotograaf ei ole selles süüdi. Vaata eelmist punkti.
 • Hoolimata sellest, et golfifotograaf on pool elu golfi mänginud ja sama kaua fotograafiks olnud, ei oska fotograaf inimeste mõtteid lugeda. Räägi fotograafiga.
 • Fotograafil on hea meel, kui sa tema fotosid kasutad. Lihtsalt kirjuta foto juurde “Foto: Mats Soomre www.soomre.com” ning lisa #MomentsBySoomre” ja tag’i @Mats Soomre
 • Fotograaf teeb golfifotosid enamuse ajast puhta entusiasmi ja rõõmu pealt. Hea sõna on alati abiks, räägi fotograafiga. Juurde võib lisada cappuccino või kaks.
 • Vaata vahelduseks, millega golfifotograaf igapäevaselt tegeleb www.belbin.ee
 • Oled teretulnud mõtteid jagama, küsimusi küsima ja kohvi jooma. Kirjuta mats@soomre.com või helista +372 501 6878


  Kuidas saab sinu fotosid kasutada?

  Kõiki fotosid, mida saab arvutisse alla laadida (download), saab isiklikuks otstarbeks kasutada tasuta. Fotode kasutamisel palun säilitada Moments By Soomre vesimärk ja lisada fotode juures tekst “Foto: Mats Soomre Moments By Soomre” või “Foto: Mats Soomre www.soomre.com” Ühismeedias kasutades palun lisada sobivad Tag’id:

  #MomenstBySoomre #GolfMomentsBySoomre #PhotoMomentsBySoomre @Mats Soomre @Photo & Golf Moments

  Golfifotograaf Mats Soomre golfifotod
  Golfifotograaf Mats Soomre golfifotod

  Kui kiiresti ma fotod kätte saan?

  Tavaliselt teen mõned fotod kohe samal õhtul valmis. Kui ei ole eraldi kokku lepitud, siis saab täismahus galerii valmis nädala või kahega. Väiksemamahulised galeriid nädalaga. Kui on vaja kiiremini, lepime selles eraldi kokku.

  Miks nii kaua? Golfifotograafia on palju enamat, kui golfiväljakul fotosid klõpsutada. Laias laastus 8 tundi väljakul tähendab 8 tundi arvuti taga. Lisaks kõik muu foto- ja arvutustehnikaga ning veebis tehtav töö, mis on küll puhas rõõm, kuid võtab siiski märkimisväärse aja. Arvesta palun sellega, et golfifotograaf on juhtimis- ja meeskonnatöötreener, mis on täismahus põhitegevus. Fotograafia mahub parasjagu sinna vahele ja juurde.

  Mitu fotot sa tavaliselt teed?

  Tavaliselt on 2 tunni pildistamise kohta tosin või kaks head fotot kui tegemist on golfivõistlusega. 4 tunnise pildistamise kohta tosin head fotot (suhteliselt) kiiresti ja lisaks kaks tosinat valitud fotot mõõduka aja jooksul. Kõik fotot saavad näha olema fotogaleriis www.soomre.com Kui päris ausalt, siis enamasti teen ma “liiga palju” fotosid ja siis läheb ka palju aega, et kõik head fotod kenasti sorteerida ja korralikuks töödelda. Tulemuseks saab fotosid enamasti rohkem, kui lubatud.

  Võta ühendust

  Oled teretulnud mõtteid jagama, küsimusi küsima ja kohvi jooma. Kirjuta mats@soomre.com või helista +372 501 6878

  Golfifotograaf Mats Soomre golfifotod
  Golfifotograaf Mats Soomre golfifotod