Kuidas saada
hea golfifoto?​

Golf on sinu armastus,
golfifotograafia minu armastus

Olgem ausad, väga hea golfifotograaf mängib ka ise golfi. Kuidas muidu sa tunnetad seda, mis golfivõistluse ajal toimub ja kuidas saada see kõige parem hetk kaadrisse. Kergelt naljatades tuleks golfifotograafi käest küsida, milline on ta HCP ja mitu golfikarikat tal kodus kapi peal on. See siiski ei tähenda, et hea spordifotograaf ei oskaks golfist häid fotosid teha. Mis siin salata, olen golfi mänginud kaugelt enam kui paarkümmend aastat, minu viimane HCP on alla 15 ja ka Hole in One on tehtud.

Fotograafia on nagu golf. Pole võimalik, et kõik ülesvõtted tulevad hästi välja, nagu golfis ei lähe kõik löögid sinna, kuhu sa soovid. Hea golfimängija päästab järgmise löögiga olukorra ja paneb kõik löögid kirja. Hea golfifotograaf päästab järgmiste kaadritega olukorra ja kustutab kõik kehvad ülesvõtted ära. Golfifotograaf saab tulemust pärast fotografeerimist paremaks muuta, golfimängija mitte.

Mats Soomre /// #MomentsBySoomre

Hea golfifoto saab alguse sinu plaanidest ja sellest, kuidas sulle meeldib #MomentsBySoomre fotostiil. Siis räägime  juba täpsemalt ja lepime kokku kus, kuidas, mida, kui palju, millal ja mille eest. 

Korduma Kippuvad Küsimused

"Räägi fotograafiga" on kõige olulisem soovitus

  1. Sinust ei olegi häid golfifotosid? Imelik … Ilmselt on see juhus, räägi fotograafiga.
  2. Kui teed hea löögi, siis näita seda välja ja jaga oma rõõmu fotograafiga. Sinu hea löök teeb fotograafile sama palju rõõmu kui sulle endale.
  3. Ole kannatlik, korralike fotode tegemine golfiväljakul ja hilisem fotode töötlus võtab aega. Tahad fotot kiiremini? Räägi fotograafiga.
  4. Fotograaf on kõigest inimene. Ole mõistlik, ära porise temaga. Kui sul on mõte või lausa mure, siis räägi fotograafiga.
  5. Golfimängija lööb slice’i ja hooke’i ja tuffi. Ka fotograaf võib eksida. Kui fotograaf tõesti segab, räägi fotograafiga. Enne lööki, mitte pärast lööki.
  6. Fotograaf mõistab omast käest väga hästi, mida tähendab emotsioon pärast mitmendat kehva lööki järjest. Ära ela ennast fotograafi peal välja. Kui sa tegid kehva löögi, siis fotograaf ei ole selles süüdi. Vaata eelmist punkti.
  7. Hoolimata sellest, et golfifotograaf on pool elu golfi mänginud ja sama kaua fotograafiks olnud, ei oska fotograaf inimeste mõtteid lugeda. Räägi fotograafiga.
  8. Fotograafil on hea meel, kui sa tema fotosid kasutad. Lihtsalt kirjuta foto juurde “Foto: Mats Soomre www.soomre.com” ning lisa #MomentsBySoomre” ja tag’i @Mats Soomre
  9. Fotograaf teeb golfifotosid enamuse ajast puhta entusiasmi ja rõõmu pealt. Hea sõna on alati abiks, räägi fotograafiga.  Juurde võib lisada  cappuccino või kaks või ka kolm.
  10. Vaata vahelduseks, millega golfifotograaf igapäevaselt tegeleb www.belbin.ee

Võta ühendust

Oled teretulnud mõtteid jagama, küsimusi küsima ja kohvi jooma.