Eksperdilugu: 5 põhjust, miks sinu tiim ei toimi

Inimeste ühte ruumi kokku panemine eeldusel, et nad meeskonnana töötama hakkavad ei ole piisav. Et meeskonnad töötaksid tõhusalt, tuleb nendega koos töötada ning anda nii meeskondadele kui ka juhtidele kõik eduks vajalikud tööriistad. Kui sinu meeskond ei toimi, siis ilmselt on meeskonna kokkupanekul midagi valesti läinud.

Koos töötavad valed inimesed

Meeskondade eduka koostöö valemiks on meeskonnarollide tasakaal. Paaris töötades on veelgi tähtsam omavaheline dünaamika, sest isiklik keemia või selle puudumine teravdab  kiusuajamist. Proovi suunata koos töötama erinevate tugevate külgedega inimesed nii, et nad saavad teineteist täiendada, kuid pööra tähelepanu ka meeskonnarollidele üldiselt – sarnane lähenemisviis võib soodustada ühiste arusaamade teket.

Meeskonnad on liiga suured

Amazoni tegevjuhile Jeff Bezosile omistatud kahe-pitsa-reegli järgi on meeskond liiga suur, kui meeskonnale tellitakse lõunaks kaks pitsat. Dr Belbini meelest on ideaalses meeskonnas neli inimest – suurem inimeste arv aeglustab asjade käiku ning takistab tähtsate otsuste vastuvõtmist. Paarisarv tähendab seda, et otsused tuleb vastu võtta konsensuslikult nii, et ühel isikul ei ole otsustavat häält. Loe ka Apollo sündroomist.